Marzenkowo

Grudzień 15, 2009

Twój pieniądz, twój wybór

Filed under: Feminizm, Z Forum — evita_duarte @ 1:12 am

Przy okazji niedawnej dyskusji forumowej na temat parytetów i priorytetów przypomniała mi się pewna rozmowa, a raczej opinia wyrażona przez znajomą. Otóż skrytykowała ona ludzi, kórzy pomagają zwierzętom i zajmuja się ekologią, podczas kiedy tyle ludzi na całym świecie cierpi z powodu głodu, AIDS etc. Chodziło konkretnie o wydawanie pieniędzy na takie pierdoły jak schroniska, kiedy można wysłać czek dla dzieci w Darfurze na ten przykład.

Teoretycznie zgadzamy się z tym, że każdy ma prawo wydawać pieniądze na co tylko chce. Może sobie wpłacać na konto, czy fundusz emerytalny, może też przebimbać beztrosko każda wypłatę. Nigdy nie słyszałam, żeby kumpel do kumpla powiedział- Stary, jak możesz wydawać tyle kasy na piwsko, przecież lepiej byś zrobił wpłacając ją na konto dzieci z białaczką. Albo: Kaśka przesadziłaś z tą maskarą, te $20 można było wpłacić….

Pod górkę robi się kiedy zaczynamy wydawać pieniądzenie na kogoś innego, nie daj bogini pomagamy komuś. Wtedy zawsze znajdzie się ktoś chętny do krytyki. Bo przecież jest tyle ważniejszych celów niż stypendia dzieci imigrantów, czy głodne kundelki.

Reklamy

2 Komentarze »

  1. No właśnie całe piękno w tym, że ruszają nas różne rzeczy i dzięki temu na różne rzeczy na świecie znajdują się pieniądze. Niczyja to sprawa kto swoje ciężko zarobione pieniądze na co chce wydawać.

    Komentarz - autor: AnetaCuse — Grudzień 15, 2009 @ 12:58 pm

  2. Wiesz, też się czasem nad tym zastanawiam – jak to jest, że ktoś może uznać pieniądze przeznaczone na pomoc zwierzętom za zmarnowane albo w najlepszym przypadku niewłaściwie wydane, podczas gdy nawet okiem nie mrugnie, że wielkie pieniądze wydawane są przez wiele osób na luksusowe auta, żarcie w restauracjach, ekskluzywne podróże itp. Nie będę spekulować, czy znajoma, o której piszesz, jest Polką, ale sama spotykałam się z tego rodzaju komentarzami właśnie w Polsce.

    Komentarz - autor: salon nowojorski — Grudzień 20, 2009 @ 6:37 pm


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: