Marzenkowo

Maj 4, 2009

Wolność sumienia?

Filed under: Co w duszy gra, Dziecko, Komentarze, Polska, Przeczytane, Znalezione w sieci — evita_duarte @ 12:33 pm

Gazeta zasypuje radami dla niewierzących rodziców. Najpierw dylemat chrzcić dziecko, czy nie. Oczywiście suma sumarum wyszło, że chrzcić, a jakże. Teraz ten oto artykuł: //www.edziecko.pl/rodzice/1,79361,6554406,Gdy_dziecko_nie_idzie_do_komunii.html

Pani psycholog wypowiada sie na temat komunii i powodów, dla których dzieci niewierzacych rodziców chciałyby przystąpić do tego obrządku. Nie oszukujmy się, w olbrzymiej większości są to powody niemające nic wspólnego z wiarą- wypowiadająca się dziewczynka mówi o bialej sukience i byciu inną. Jednak jeśli zdarzy się, że dziecko chce wierzyć to trzeba mu na to pozwolić. W końcu dziecko to byt autonomiczny i ma prawo do wlasnych przekonań.

Ja sie w sumie zgadzam, bo dla mnie to oczywiste, że wiara i religia to sprawa indywidualna dla każdego niezależnie od wieku. Ale czy tak też myślą wierzący? Ileż to dzieci wolałoby nie chodzić na religię, a zmuszanych jest przez rodziców? I nie mówimy tu tylko o siedmiolatkach, ale o starszych również, aż do osiemnastego roku życia.

Księża zgadzają się, że należy pozwolic dziecku zdecydować o własnej wierze jeśli chodzi o dzieci, które do kościoła chcą chodzić, jakoś zmieniają zdanie co do dzieci, które nie chcą tam być.

Reklamy

Dodaj komentarz »

Brak komentarzy.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: