Marzenkowo

Październik 13, 2008

Królestwo Nowy Jork (?)

Filed under: emigracja, Komentarze, News, Pieniadze, Polityka, Taka Ameryka — Tagi: , , , , , , , — evita_duarte @ 4:28 pm

Światowy kryzys finansowy przyprawiasolidny ból głowy. Wszystko lecijak w dół nieleci to staje na głowie. Kryzys, a raczej jegonie, staje się kartą przetargową polityków. Nie mówię tu tylko o kandydatach na prezydeta. Wszelskiej maści „specjaliści” chcą skorzystać z całego zamieszania.

Na pewno na zamieszaniu chce odnieść korzyść burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg. Burmistrz odsłużył już swoje dwie kadencje, a właściwie druga niebawem dobiegnie końca. Jak mógłby taki polityk skorzystac na zamieszaniu? Otóż Bloomberg uważa, że będąc takim świetnym burmistrzem zasługuje na trzecia szansę. Twierdzi, że w takim strategicznym momencie nikt inny nie poradzi sobie z zarządzaniem Nowym Jorkiem. Powiecie, że trzecia kadencja byłaby niezgodna z prawem? Coż znajdzie sie i na to rada: trzeba to prawo zmienić!

Bloomberg ma wielu sympatyków. Wiele osób sądzi, że to jeden z najlepszych burmistrzów w historii. Ja nie jestem ani jego zwolenniczką ani przeciwniczką. Na pewno jego biliardy dolarów i jak je pomnaża jest imponujące, na pewno jest dobrym ekonomistą i bardzo możliwe, że dobrze odsłużyłby i tę kadencję. Czy to znaczy jednak, że należy mu się jeszcze jedna szansa? Nie sądzę. Demokracja ma to do siebie, że łatwo może przerodzić się w tyranię i właśnie żeby temu zapobiec ustanawiane są te limity. Coż, jeśli pozwolić mu przedłuzyć kadnecje kolejne 4 lata, dlaczego nie o 8, albo może dożywotnio. Zawsze znajdzie się jakaś wyjatkowa sytuacja, która tylko ten jeden jedyny będzie sobie w stanie poradzić. A jak się sama nie znajdzie to się ją wykreuje.

Reklamy

2 Komentarze »

  1. Mam lekko mieszane uczucia na ten temat, ale biorac pod uwage fatalna sytuacje gospodarcza i kryzys na Wall Street, bylabym jednak za. Bloomberg sprawdzil sie jako swietny biznesmen i administrator miasta, a do tego doskonaly dyplomata, ktory z nikim niepotrzebnie nie zadziera (w odroznieniu od Giulianiego).

    Komentarz - autor: salon nowojorski — Październik 14, 2008 @ 3:10 pm

  2. tez nie wiem co o tym sadzic.. glosujac na Bloomberga balabym sie jednoczesnie, ze znowu podniesie podatki.. choc juz teraz mowi sie o tym, ze personal income tax pojdzie wkrotce w gore.

    Komentarz - autor: cutie-pie — Październik 17, 2008 @ 2:03 pm


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: